Läsårsdata

Höstterminen 2018

Läsåret börjar: 24 augusti
Höstlov: 29 oktober - 11 november (v. 44)
Terminens sista dag: 21 december

Vårterminen 2019

Vårterminens första dag: 8 januari
Prao åk 9 (v. 4)
Sportlov: 25 februari - 1 mars (v. 9)
Prao åk 8 (v. 11)
Påsklov: 15-19 april (v. 16)
Lov vid Kristi Himmelsfärds dag: 31 maj
Läsåret slutar: 14 juni
Skolbal: 15 juni

Mentorer och schema

7A

Mentor
Cina Fälling
cina.falling@jarvaskolan.se

Hanan Yousuf hanan.yousif@jarvaskolan.se

7B

Mentor

Payman Salehi payman.salehi@jarvaskolan.se

Nicklas Tennander nicklas.tennander@jarvaskolan.se

7C

Mentor

Jessica Kelmendi jessica.kelmendi@jarvaskolan.se

Shahin Shaban
shahin.shabani@jarvaskolan.se

8A

8B

Mentor
Eklas Ouda
eklas.ouda@jarvaskolan.se

Barbro Sörma
barbro.sorman@jarvaskolan.se

9A

Mentor
Lazar Korkis
lazar.korkis@jarvaskolan.se

Lena Niklasson
lena.niklasson@jarvaskolan.se

9B

Mentor
Wafae Amdaouec
wafae.amdaouech@jarvaskolan.se

Anna-Caroline Jonsson
anna-caroline.jonsson@jarvaskolan.se

9C